За пост президента Латвії будуть боротися три кандидати, проросійські сили не приймають участі


На вибори президента Латвії висунуто три кандидатури: правляча коаліція висунула суддю Суду ЄС Егіла Левітса, Союз "зелених" і селян (СЗС) — омбудсмена Юріса Янсонса, депутати внутрішньої опозиції партії "KPV LV"- депутата Юріса Шмітса
Про це повідомляє портал Delfi.

Підтримку кандидатурі Левітса висловили партії правлячої парламентської коаліції Національне об’єднання ("Все для Латвії" — "Тевземей ун Брівібай"/ДННЛ), Нова консервативна партія (НКП), об’єднання "Для розвитку/За!" і "Нова Єдність", в яких разом в Сеймі 49 мандатів. Левітса планують підтримати і 6 депутатів партії KPV LV, яка також входить в коаліцію, але має частину не згодних з нею депутатів. Таким чином, Левітс може набрати 55 голосів (зі ста), чого достатньо для обрання президентом. Об этом сообщает obyav.in.ua со ссылкой на СМИ.

Опозиційний Союз зелених і селян "підтримує Янсонса як людину, яка довела свої знання і досвід на посаді омбудсмена». Про це заявив раніше керівник фракції СЗК Улдіс Аугуліс. Підтримку Шмітсу висловили депутати від KPV LV Лінда Лієпіня, Карина Спруде та Алдіс Гобземс, виключені з партії через їх незгоду з коаліцією.

Партія "Згода", що вважається проросійською, вже раніше заявила, що висувати свого кандидата не буде.

Для обрання президента Латвії в Сеймі потрібно не менше 51 голосу. Дата виборів остаточно ще не визначена.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/05/14/za_post_prezydenta_latviyi_budut_borotysya_try_kandydaty_prorosiyski_syly_ne_pryymayut_uchasti”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя